Siguldas Tornis

o Izstādes
o Gleznošanas nodarbības (ar/bez priekšzināšanām)
o Jogas nodarbības
o Literāri pasākumi – grāmatu prezentācijas, tikšanās ar rakstniekiem, dzejniekiem, grāmatu izdevējiem
o Aktivitātes bērniem
o Sadarbības akcijas ar Mākslas skolas audzēkņiem, pedagogiem, Mākslas akadēmijas studentiem;
o Tirdziņi
o Labdarības akcijas
o Tematiskie pasākumi
o Telpu īre nelieliem pasākumiem līdz 30 personām
o Īpašie piedāvājumi jaunlaulātajiem kāzu dienā
o u.c. aktivitātes


Siguldā vecais ūdenstornis nodrošina tvaiku kultūras un mākslas pasākumiem

Nu jau pāris mēnešus Siguldā darbu netradicionālā ēkā – vecā ūdenstornī - uzsākusi kultūras un mākslas telpa Siguldas tornis. Savulaik 1951. gadā celtā ūdenstorņa misija bija apgādāt ar ūdeni tvaika lokomotīves, lai ceļotāji no Rīgas un citām vietām pēc Siguldas apskates varētu doties tālāk. Pēc tvaika lokomotīvju ēras beigām tornis ilgu laiku netika izmantots, līdz beidzot šī gada pavasarī, pēc vairāku gadu darba, tas ir pārtapis Siguldas kultūras un mākslas telpā Siguldas tornis.

Ideja par mākslas telpas izveidi radusies, savulaik kordiriģentei Līgai Ādamsonei un mājsaimniecei Ligitai Zilgalvei apgūstot gleznošanas iemaņas pie Līgas tēva, Siguldas gleznotāja Voldemāra Gudovska. Tad arī sanācis viesoties citu mākslinieku darbnīcās un gūta pārliecība par nepieciešamību pēc tādas telpas izveides, kas padarītu krāšņos mākslas darbus pieejamus ne vien to autoriem, bet arī visiem citiem. Ideju par īpašas mākslas telpas izveidi atbalstījis arī kultūru mīlošais Siguldas mērs Tālis Puķītis.
Tā nu Ādamsonu un Zilgalvju ģimenēm apvienojot spēkus, četru gadu laikā pārgalvīgā iecere ir realizēta. Darbs pie ūdenstorņa piemērošanas ir prasījis ne mazums pārvērtību, lai ēka saglabātu savu šarmu un būtu draudzīga gan gleznām un stikla skulptūrām, gan fotogrāfijām un citiem mākslas darbiem. Sadarbojoties ar arhitekti Katrīnu Kotello, torņa iekšpusē vairs nav ne vēsts no metāla ūdenstvertnes, tas ir pārtapis par mūsdienīgu kultūras un mākslas centru. Torņa pirmajā stāvā atrodamas fotogrāfijas un informācija par ēkas vēsturi. Kāpjot augstāk un vērojot mākslas priekšmetus, ceļš apmeklētāju aizved līdz pat piektajam stāvam, kur iekārtota atpūtas telpa un gluži kā Turaidas pils tornī iespējams uz Siguldu paskatīties no visām debespusēm.

Tā kā Siguldas novadā dzīvo daudz radošu personību, tad viņu darbu izstādīšana ir viena no kultūras telpas prioritātēm. To apliecinot, savas durvis Siguldas tornis vēra ar vietējo mākslinieku Voldemāra Gudovska un Oskara Plāciņa akvareļiem un gleznām, fotomākslinieka Alberta Linarta darbiem, kā arī Daiņa Gudovska akvareļiem un stikla skulptūrām.
Torņa moto ir: Uzzini ko jaunu, apgūsti iemaņas un prasmes! un tā ir pirmā mākslas telpa Siguldā, kas piedāvā iespēju ne vien baudīt izstādes, bet arī pašiem piedalīties mākslas procesā. Šeit Oskara Plāciņš vada gleznošanas studiju, notiek jogas nodarbības, tiek plānota sadarbība ar Mākslas akadēmiju un pašmāju mākslas skolu. Tiks organizētas gan aktivitātes bērniem, gan labdarības akcijas. Tornis ir atvērts dažādām radošām aktivitātēm – literatūras lasījumiem, kamermūzikas koncertiem, iecerēts organizēt arī dažādus tematiskos vakarus – vīna degustāciju, kulinārijas priekšlasījumus u.tml.

Ikviens Siguldas apmeklētājs ir aicināts padarīt dzelzceļa stacijai blakus esošo Torni par regulāru pieturas vietu un iepazīties ar Siguldas novada mākslinieku darbiem, lai smeltos pozitīvas emocijas, iedvesmu un varbūt kādreiz paši ķertos pie otām, fotoaparāta, māla vai stikla!

Gaidīsim ciemos!

Siguldas torņa radošā komanda



Kultūras un mākslas telpas apmeklējums citā laikā iespējams, iepriekš piesakoties.

Ieeja par ziedojumiem.